FIBARO jako centralny system sterowania ogrzewaniem.


Panel sterowania temperaturą pomieszczenia w systemie domu inteligentnego FIBARO.


System FIBARO może być wkorzystany do sterowania dowolnym systemem ogrzewania. Sprawdza się zarówno w klasycznym, grzejnikowym ogrzewaniu jak i bardziej złożonych systemach ogrzewania podłogowego ze strefami. Idealnie nadaje się do sterowania ogrzewaniem elektrycznym.

The Heat Controller


FIBARO Heating Box.

Do sterowania temperaturą grzejnika FIBARO oferuje The Heat Controller - inteligentne głowice termostatyczne. Zachęcam do zapoznania się z oficjaną prezentacją systemu do sterowania ciepłem z grzejnika. Znajdziesz tam dokładne informacje o wszystkich obszarach zastosowania.

The Heat Controller działa pod kontrolą centrali Home Center. Głowica paruje się z czujnikiem temperatury. Jeden czujnik może przekazywać dane o temperaturze do 3 głowic. W tej konfiguracji system oferuje sterowanie ogrzewaniem w pomieszczeniu i dostosowuje temperaturę grzejników tak, by temperatura w miejscu umieszczenia czujnika była zgodna z zadaną temperaturą. Temperaturę ustawiamy w aplikacji.
Home Center Lite lub Home Center 2 zapewnia sterowanie czasowe i zdalny dostęp do systemu. Instalacja takiego systemu jest prosta i intuicyjna. The Heat Controler pasuje do 99% dostępnych na rynku grzejników.

Sterowanie strefowym ogrzewaniem podłogowym


System domu inteligentnego FIBARO można wykorzystać do sterowania siłownikami termicznymi (elektrozaworami) na grupie mieszającej. Na zdjęciu poniżej widoczny jest Relay Switch 2 sterujący dwoma strefami grzewczymi (dwoma siłownikami termicznymi).

FIBARO w sterowaniu siłownikami termicznymi CO

FIBARO odczytuje temperaturę dzięki bezprzewodowym czujnikom umieszczonym w strefach grzewczych. Na podstawie odczytów system otwiera lub zamyka siłowniki w zależności od potrzeb grzewczych w danej strefie.

Sterowanie elektrycznym ogrzewaniem podłogowym


System domu inteligentnego FIBARO może również sterować elektrycznym ogrzewaniem podłogowym. W tym zastosowaniu przekaźniki ZWave Relay Switch 2x1.5kW lub Relay Switch 1x2.5kW będą sterować matami grzewczymi. Jako elementy wykonawcze można użyć również Single Switch 2 lub Double Switch 2. Zyskujemy wtedy informację o zużyciu energii. Jednak w tym wypadku trzeba ostrożnie dobierać obciążenie aktuatora, by nie przekroczyć dozwolonego amperażu. Projektując elektryczne ogrzewanie podłogowe ze sterowaniem systemem FIBARO należy uwględnić maksymalny pobór prądu przez maty. W niektórych wypadkach, zamiast stosowania jednej maty o dużej mocy trzeba będzie zastosować dwie o mniejszej mocy. Dzięki temu zyskamy redundancję ogrzewania pomieszczenia oraz zmniejszymy moc przesyłaną przez przewody zasilające (jeśli każda mata grzewcza będzie miała osobny przewód).
W rozwiązaniach wymagających dedykowanych urządzeń sterujących temperaturą można, zamiast elementu wykonawczego, użyć termostatu ZWave, który integruje się z Home Center.

Zachęcam do zapoznania się z artykułem Ile kosztuje ogrzewanie elektryczne domu?.

Przykładowe elementy systemu FIBARO dla sterowania ogrzewaniem:


Home Center 2
Zdjęcie Home Center 2

Centrala sterująca systemem FIBARO.

Motion Sensor FGMS-001
Zdjęcie czujnika ruchu i temperatury

Czujnik ruchu z wbudowanym czujnikiem temperatury, czujnikiem natężenia światła oraz akcelerometrem.

Relay Switch 2x1.5kW
Zdjęcie aktora 2x1.5kW

Włącznik / wyłącznik, dwuobwodowy. Maksymalne obciążenie 1,5 kW na jeden obwód.

Relay Switch 1x2.5kW
Zdjęcie aktora 1x2.5kW

Włącznik/wyłącznik, jednoobwodowy, przeznaczony do montażu w gniazdkach. Maksymalne obciążenie 3kW.

O firmie

Inteligencja, estetyka, wygoda. To jedne z cech domu inteligentnego. Firma peszko.net stawia sobie za cel popularyzację idei domu inteligentnego i zapewnia wsparcie - od pomysłu na dom inteligentny do instalacji systemu. Zapewnia szkolenie dla użytkownika i wsparcie w rozwoju systemu po sprzedaży. Instalację domu inteligentnego można przetestować w siedzibie firmy po uprzednim umówieniu telefonicznym.

Zapraszam do współpracy!

Piotr Peszko

Kontakt:

+48 604 545 645

© 2019 peszko.net