Co to są czujniki?

Czujniki są odpowiednikem zmysłów człowieka. Dzięki czujnikom system FIBARO wie, co dzieje się w domu lub w jego otoczeniu. Dzięki informacjom z czujników system wie,

 • czy ktoś przebywa w pomieszczeniu,
 • czy świeci słońce i jaka jest temperatura,
 • czy coś się nie przypala,
 • czy z kominka nie ulatnia się tlenek węgla CO,
 • czy przypadkiem nie pękł wężyk pod umywalką.
A nawet, dzięki funkcji sejsmometru, potrafi wykryć dragania tam, gdzie ich nie powinno być! Na podstawie danych z czujników system podejmuje zaprogramowane, inteligentne działania. System FIBARO dzięki mnogości czujników i możliwościom komunikacyjnym w naturalny sposób staje się systemem ochrony domu. Zachęcam do zapoznania się z filmową prezentacją "Ochrona domu inteligentnego FIBARO"

Motion Sensor - czujnik ruchu

Motion Sensor jest niezwykle uniwersalnym urządzeniem. Posiada wbudowane czujniki:

 • czujnik ruchu o regulowanej czułości,
 • czujnik temperatury o regulowanym poziomie raportowania,
 • czujnik natężenia światła (lux-o-meter),
 • akcelerometr (czujnik anty-sabotażowy),
 • sejsmometr.
Czujnik posiada wiele funkcji poszerzających jego użyteczność. N.p. po wykryciu ruchu może błysnąć wbudowanym światłem. Kolor światła może być zależny do temperatury otoczenia. Światło może mieć długi czas świecenia, zamieniając czujnik w nocną lampkę.
Nie ma problemu, gdy w domu są zwierzęta - czułość czujnika można dostosować w taki sposób, by ignorował zwierzaki poruszające się po domu.

Zapraszam do obejrzenia pełnej prezentacji produkntu na stronach FIBARO Motion Sensor.

Door/Window Sensor - czujnik drzwi i okien


Jak każde urządzenie FIBARO, również czujnik otwarcia drzwi i okien jest urządzeniem wszechstronnym. Oprócz sygnalizowania otwarcia drzwi i okien, posiada również czujnik temperatury oraz czujnik sabotażowy - otwarcie lub zmiana pozycji czujnika może wyzwalać alarm, tak samo jak otwarcie drzwi lub okna. Ma niewielkie rozmiary i jest dostępny w kolorach najczęściej używanych w stolarce budowlanej.

Czujnik może się stać strażnikiem obwodowym drzwi i okien ale również:

 • niedomkniętej bramy garażowej,
 • domowej apteczki,
 • wejścia do piwnicy lub garażu,
 • sensorem temperatury dla systemu ogrzewania,
 • czujnikiem okien dachowych.

Dzięki zaprogramowanym scenom, otrzymasz wiadomość o pozostawionych otwartych oknach lub niedomkniętych drzwiach lub możesz zapalić światło na schodach do piwnicy, albo po prostu wykorzystć czujnik jako element alarmowego zabezpieczenia obwodowego.

Flood Sensor - czujnik zalania


Pęknięty wężyk pod zlewem i... nawet jeśli jesteś ubezpieczony, suszenie, remont podłogi, wymiana mebli czy nawet kontakt z firmą ubezpieczeniową mogą być stresujące i uciążliwe. Dzięki czujnikowi zalania i odpowiedniemu oprogramowaniu FIBARO może zamknąć główny zawór wody i ograniczyć albo zupełnie zapobiec poważnym zniszczeniom. Uff... a mogło być gorzej...

CO Sensor - czujnik tlenku węgla (czadu)


Nikogo nie trzeba przekonywać, że źródła ognia w domu mogą być przyczyną nieszczęść. Zatrucia czadem to nie mit. Podwyższony poziom CO również może być przyczyną złego samopoczucia i innych dolegliwości. Każdy użytkownik kominka, pieca gazowego CO czy nawet kuchennki gazowej powinien się zaopatrzyć w czujnik czadu. Jeśli masz system FIBARO, to nie tylko zostaniesz zaalarmowany jeśli stężenie czadu będzie podwyższone. Czujnik bada również średnie godzinowe stężenie CO i jeśli masz wentylację mechaniczną (rekuperację), może zadbać o jakość powietrza zwiększając strumień świeżego powietrza.

Smoke Sensor - czujnik dymu


Czujnik dymu daje poczucie bezpieczeństwa. Nie musi zaistnieć poważne zagroże pożarem. Spełni doskonale swoją rolę choćby w sytuacji, gdy przypalisz danie w piekarniku. W razie wykrycia dymu włączy sygnał alarmowy, zapali światła ostrzegawcze i wyłączy prąd w piekarniku.

O firmie

Inteligencja, estetyka, wygoda. To jedne z cech domu inteligentnego. Firma peszko.net stawia sobie za cel popularyzację idei domu inteligentnego i zapewnia wsparcie - od pomysłu na dom inteligentny do instalacji systemu. Zapewnia szkolenie dla użytkownika i wsparcie w rozwoju systemu po sprzedaży. Instalację domu inteligentnego można przetestować w siedzibie firmy po uprzednim umówieniu telefonicznym.

Zapraszam do współpracy!

Piotr Peszko

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Kontakt:

+48 604 545 645

© 2019 peszko.net