Zabezpieczenie przed zalaniem


Remonty są uciążliwe i kosztowne, a nieokiełznana woda potrafi zniszczyć podłogi, meble i stanowi potencjalne ryzyko porażenia prądem elektrycznym. Dlatego jednym z podstawowych elementów zabezpieczeń w domu lub mieszkaniu powinno być zabezpieczenie przed zalaniem. Do realizacji takiego zabezpieczenia niezbędne będą:

1
zdjęcie elektrozawory
Elektrozawór (dla nowych instalacji hydraulicznych), lub manipulator elektrozaworu z wbudowanym sterownikiem z-wave (dla istniejących instalacji hydraulicznych).
2
zdjęcie przełącznik FIBARO Double Switch
Sterownik z-wave dopasowany do elektrozaworu, n.p. FIBARO Double Switch.
3
zdjęcie czujnik zalania FIBARO Flood SensorCzujniki zalania FIBARO Flood Sensor.
4
FIBARO Home Center 3 zdjęcie
FIBARO Home Center

   Jak to działa?

Czujniki zalania powinny zostać rozmieszczone w tych pomieszczeniach i miejscach, w których jest największe zagrożenie zalaniem. Kuchnia, łazienki, skrzynka mieszalnika CO to miejsca w których można spodziewać się wody. FIBARO Flood Sensor dzięki małym rozmiarom zmieści się pod szafką, a dołączany czujnik zewnętrzny można umieścić nawet pod pralką czy zmywarką.

W momencie wykrycia wody czujnik przez sieć z-wave wysyła sygnał alarmu. Po odebraniu sygnału urządzania wykonują zaprogramowana działania:

  1. Sterownik zaworu zamyka wodę ograniczając szkody
  2. Gniazdka elektryczne odłączają zasilanie, co jest szczególnie ważne, gdy do gniazdka jest podłączony przedłużacz. Jeśli zainstaluje się odpowiednie urządzenia w skrzynce rozdzielczej, FIBARO Home Center wyłączy wybrane obwody domowej instalacji elektrycznej.
  3. Oświetlenie LED zmienia kolor, ostrzegając wizualnie o zagrożeniu
  4. Centrala FIBARO Home Center powiadamia właścicieli wysyłając wiadomość na telefon komórkowy.
  5. Centrala Home Center

   Ile to kosztuje?

Podstawowy koszt rozwiązania zaczyna się od około 500 zł (bez centrali) i rośnie w zależności od ilości zastosowanych czujników. Czy to dużo, każdy właściciel domu może ocenić sam. Zabepieczając dom zyskjemy spokojną głowę oraz redukujemy do minimum ryzyko kosztownych, czasochłonnych i uciążliwych remontów.

O firmie

Inteligencja, estetyka, wygoda. To jedne z cech domu inteligentnego. Firma peszko.net stawia sobie za cel popularyzację idei domu inteligentnego i zapewnia wsparcie - od pomysłu na dom inteligentny do instalacji systemu. Zapewnia szkolenie dla użytkownika i wsparcie w rozwoju systemu po sprzedaży. Instalację domu inteligentnego można przetestować w siedzibie firmy po uprzednim umówieniu telefonicznym.

Zapraszam do współpracy!

Piotr Peszko

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Kontakt:

+48 604 545 645

© 2019 peszko.net