Stacja pogodowa w Pławnej

Awaria :-/

Po trzech latach służby stacja uległa awarii. Czeka na naprawę w kolejce "ważne sprawy do złatwienia". Prawdopodobie w listopadzie ruszy ponownie.

Wykres poniżej przedstawia dane ze stacji pogodowej w Pławnej. Dane są aktualizowane co 15 minut. Udostępniam również wykresy dla wilgotności powietrza oraz ciśnienia atmosferycznego. Za pomocą aplikacji na Adroida lub IOS można już teraz oglądać te dane na bieżąco na ekranie smartfonu. Instrukcja instalacji i konfiguracji apki jest poniżej.


Jak zainstalować widget do stacji pogodowej?

Dane ze stacji pogodowej można oglądać na bieżąco za pomocą aplikacji. Na dowolnym pulpicie telefonu należy umieścić widget "IoT Thingspeak Monitor Widget", który będzie pokazywał aktualną temperaturę, wilgotność powietrza oraz ciśnienie atmosferyczne. W funkcjach widgetu można również znaleźć wykresy tych danych za dowolnie wybrany okres. Przykładowy ekran może wyglądać tak:

Przykładowy ekran ze danymi ze stacji pogodowej.

Proces instalacji zostanie omówiony na przykładzie Androida. W pierwszym kroku należy pobrać ze sklepu Play aplikację "IoT Thingspeak Monitor Widget":

Pobieranie IoT Thingspeak Monitor Widget

Po instalacji widgetu należy umieścić go na ekranie. Widget automatycznie otwiera okno konfiguracji. W polu ID kanału należy wpisać 89364.

Konfiguracja ID kanału

Po wpisaniu ID kanału, widget automatycznie pobiera dostępne parametry. W kolejnym kroku należy wybrać te parametry, które chcesz obserwować na ekranie. Jeden widget umożliwia prezentację dwóch parametrów. W celu obserwacji kolejnego parametru należy skonfigurować kolejny widget:

Konfiguracja parametrów

By zapewnić czytelność i komfort można dostosować kolory rozmiar czcionki widgetu. IoT Thingspeak Monitor Widget umożliwia również ustawianie alarmów dla każdego parametru. Alarm może włączyć się, gdy parametr będzie przekroczony przy zmianie "w dół" lub "w górę".

Okresowo można się spodziewać krótkich przerw w działaniu stacji pogodowej potrzebnych na ładowanie wyczerpanego akumulatora.

Życzę miłego korzystania i komfortowej temperatury.

O firmie

Inteligencja, estetyka, wygoda. To jedne z cech domu inteligentnego. Firma peszko.net stawia sobie za cel popularyzację idei domu inteligentnego i zapewnia wsparcie - od pomysłu na dom inteligentny do instalacji systemu. Zapewnia szkolenie dla użytkownika i wsparcie w rozwoju systemu po sprzedaży. Instalację domu inteligentnego można przetestować w siedzibie firmy po uprzednim umówieniu telefonicznym.

Zapraszam do współpracy!

Piotr Peszko

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Kontakt:

+48 604 545 645

© 2019 peszko.net